Hledáte jiné vánoční LED řetězy? Další naleznete zde

Vánoční LED řetězy, aneb připravte své bydlení na Vánoce!

Ačkoli si to možná ještě nepřipouštíte, Vánoce jsou pomalu za dveřmi! Než se stihnete pořádně rozkoukat, bude tu první adventní neděle a s ní i oficiální začátek nejkrásnějšího období v roce.

Drtivá většina lidí dodržuje tradici, kdy si s prvním adventem vyzdobí svá bydlení – do oken nalepí papírové dekorace, na konferenční stolek v obývacím pokoji položí adventní věnec a neodmyslitelnou součástí Vánoc jsou i barevně svítící řetězy. Ty celkové atmosféře dodají to správné kouzlo, díky kterému vám čekání na roztomilého Ježíška začne daleko rychleji utíkat.

Do bytu i na zahradu

Nádherné blikající ozdoby rozvěšené nejen doma, ale i venku, vykouzlí skutečně dech beroucí pohled. Kouzlo vánočních řetězů nejvíce oceníte po setmění, kdy se váš byt, zahrada i domeček krásně rozsvítí a blikající světýlka příjemně roztříští padající tmu.

Rozhodně se není čemu divit, že se okolo jdoucí lidé se zájmem zastaví a prohlédnou si vaší výzdobu. Utrousí-li navíc nějakou příjemnou a obdivující poznámku, zahřeje vás to na duši. Vánoční LED řetězy můžete použít k dekoraci vnitřní i venkovní – stačí si jen vybrat ten správný kousek.

 • Různorodý výběr

  Co se výběru týče, budete mile překvapeni a to jak z hlediska barev, velikosti led diod, tak i délek vánočních led řetězů. Nejčastější dělení vánočních LED světel je na teple bílé, studeně bílé a barevné. Každá z barev má své kouzlo a každý upřednostňuje něco jiného. Samozřejmě že jednobarevné vánoční LED řetězy jsou klasika, ale ty barevné se stávají stále větším hitem.

  Základní rozdělení velikostí LED diod je na klasické malé a pak maxi diody. Ty se podobají klasickým žárovkám, vzhledově jsou téměř k nerozeznání, ale přitom si zachovávají výhody LED osvětlení. Každý má jinou potřebu na délku vánočního světelného řetězu a výrobci jsou na to připraveni. V nabídce tak naleznete téměř neomezené množství řetězů různých velikostí a to od jednoho metru, běžné jsou deseti a dvacetimetrové LED řetězy, ale k dostání jsou i šedesátimetrové.

 • Cenová dostupnost

  Vánoční výzdoba, ať už interiéru nebo exteriéru, jako jsou zahrady, terasy, okna, střechy nebo fasády dnes již rozhodně nejsou položkou, která by zruinovala váš rodinný rozpočet. Se stále vetší oblibou LED řetězů souběžně klesá i jejich cena.

  Vždy je potřeba brát v úvahu, co chcete osvítit a jaké délky řetězů k tomu budete potřebovat. Kratší řetězy se na první pohled tváří jako levnější, ale vždy vás vyjde levněji jeden třicetimetrový řetěž než dva patnáctimetrové.

Vánoční LED osvětlení 20 m - studená bílá, 200 diod Vánoční LED osvětlení 18 m - modré, 200 diod Vánoční LED osvětlení 20 m - teple bílé, 200 diod Světelný vánoční řetěz déšť Vánoční LED osvětlení Garth 4,5m - modré, 30 diod LED řetěz maxi diody
 • Úctyhodná výdrž

  Co do výdrže budete se vánočními LED řetězy více než spokojeni. Na rozdíl například od klasických žárovek vám vydrží mnohonásobně déle.

 • Nízká spotřeba

  Právě nízká spotřeba by se dala označit za největší pozitivum tohoto typu vánočního osvětlení. Vzhledem k tomu, že součástí řetězů jsou LED diody, nespotřebuje jejich používání tolik energie a vy na tom ušetříte. Svítit si tak můžete celý den i celou noc, aniž by vás to zruinovalo.

 • Snadná manipulace

  A na závěr ještě jednu třešničku, kterou je velice snadná manipulace s vánočními LED řetězy. Vzhledem k tomu, že se s kabely snadno manipuluje, se není čemu divit, že je lidé používají pro ozdobení střech i jiných míst venku i v domácnosti.

 • Bezpečnost

  Moderní venkovní vánoční LED osvětlení, vánoční LED řetězy nevyjímaje, bere v potaz veškeré vlivy počasí jako je mráz, sníh, vlhkost apod. Navíc nevyzařuje teplo tudíž nehrozí riziko požáru, to samozřejmě platí i pro řetězy určené prioritně do interiérů.

Vybírejte pečlivě

Výběru vánočního osvětlení věnujte dostatek času. Rozhodně není na škodu nákup uskutečnit již nyní, kdy ještě máte určitou časovou rezervu. Jak již bylo řečeno výše – vánoční LED řetězy je možné umístit jak do interiéru, tak i do exteriéru.

K dostání jsou nádherné barevné řetězy určené pouze pro vnitřní použití, které by vlhko či mráz nevydržely. Pořídit si můžete i venkovní vánoční řetězy, které jsou uzpůsobené tak, aby hravě ustály venkovním mrazíkům a vlhku.

S LED řetězy je práce velmi snadná

Dobrou zprávou je, že manipulace a případné tvoření dekorace z LED řetězů je velice snadné a jistě si s ním poradíte i vy. Řetězy se dají hravě připevnit prakticky k čemukoli – ať už to bude okno, schodiště, okap nebo altánek na zahradě. Kromě toho vám mohou nabídnout i spoustu výhod. Nutno zmínit skutečně dlouhou výdrž.

Pokud se k řetězům budete chovat tak, jak si zaslouží, mohou vám dělat společnost klidně několikery Vánoce. Dalším bodem k dobru je i bezpečnost – a to nejen při manipulaci, ale i při samotném používání. Nemusíte se tak bát nechat řetězy svítit přes noc nebo v době vaší nepřítomnosti.